foto1
foto1
foto1
foto1
foto1
foto5

ЛИНКОВИ

ОГЛАСНА ТАБЛА

ХУМАНОСТ ЗНАЧИ ЉУДСКОСТ - A JÓTÉKONYSÁG EMBERSÉGET JELENT

Хуманост значи људскост. На усвајању и неговању ове племените особине раде и ученици са својим наставницима у ОШ “Јован Јовановић Змај”. Како би обезбедили веселије божићне празнике другарима, Змајевци су се прикључили акцији “Поклон у кутији ципела” коју је организовала Гимназија за талентоване ученике “Костолањи Деже”, прикупљајући: слаткише, одећу, школски прибор и др. Традиционално, у сарадњи са организацијом “Сви за Космет”, слаткишимо увесељавају и децу са Косова и Метохије. Радост стварања и дељења спознали су израђујући медењаке и новогодишње украсе које су продавали на школском вашару и зимском вашару на градском тргу. Захваљујући родитељима и суграђанима,  прикупили су новац који ће бити искоришћен за лечење  двоје ученика ове школе. Знају деца када се радост подели, срећа се умножи.

A jótékonyság emberséget jelent. Ezt a nemes tulajdonságot ápolják a Jovan Jovanović Zmaj Általános Iskola diákjai a tanáraikkal együtt. Az iskolánk tanulói, hogy barátaiknak boldogabb karácsonyt biztosítsanak a szabadkai Kosztolányi Dezső Tehetséggondozó Gimnázium által szervezett Cipősdoboz akcióhoz csatlakoztak: édességeket, ruhát, és tanszereket stb. gyűjtve. Hagyományosan a Svi za Kosmet szervezettel együttműködve édességekkel örvendeztették meg a koszovói és metóhiai gyerekeket.
A mézeskalács és az újévi díszek készítésével tanulták meg az alkotás és a megosztás örömét, amelyeket az iskolavásáron és a város főterén rendezett téli vásáron árultak. A szülőknek és a polgártársaknak köszönhetően az eladásból összegyűlt pénzösszeg iskolánk két diákjának kezelésére lesz fordítva.
A gyerekek tudják, hogy ha megosztják az örömöt, a boldogság megsokszorozódik.

 

HUMANITARNA POMOĆHUMANITARNA POMOĆ 2

Copyright 2024  ОШ "Јован Јовановић Змај" Суботица